Lehet-e Fórum elöadásai Kik vagyunk Konferenciáink Fényképek Könyvkiadás Válogatott Irások Vezetőség Kapcsolataink

LEHET-E? FÓRUM

EPMSZE egyesület, Budapest

Lehet-e? Fórum: „Környezetvédelem és/vagy teremtésvédelem ”

2022. március 23-án, szerdán 18 órakor kezdődik a következő Lehet-e? Fórum ismét a Deák téren az Evangélikus Múzeum tanácstermében.
Környezetvédelem és/vagy teremtésvédelem
(Lehetséges-e keresztény ökológiai alternatíva?)
A kerekasztal-beszélgetés résztvevői: Béres Tamás evangélikus teológus és lelkipásztor, Kodácsy Tamás programozó matematikus református lelkész és teológus, Nemes Csaba katolikus meteorológus és környezet politikus
Moderátor: Kamarás István OJD

EPMSZE egyesület, Budapest

Lehet-e? Fórum: „Kéne egy kis háború”

2022. február 16-án, szerdán 18 órakor kezdődik a következő Lehet-e? Fórum a Zoomon.
- Úgy tűnik, egyre többen unják már ezt a hosszú béke időszakot, és már háborút szeretnének - figyelmeztetett fórumunk egyik hozzászólója. Mind több jele annak, hogy félelme nem alaptalan. Békevágy helyett mintha a harcolni vágyás uralná el a közbeszédet, a politikát, a szervezeteket és mozgalmakat.
A beszélgetés résztvevői: Csepeli György szociológus, Spiró György író, Síklaki István szociálpszichológus.

EPMSZE egyesület, Budapest

Lehet-e? Fórum: Mennyiben függetlenek az egyházak, kitől, mitől függ Isten vándorló népe?

2022. január 26-án, szerdán 18 órakor kezdődik a következő Lehet-e? Fórum a Zoomon.
Jézus szándéka szerint a tanítványi közösség nem a világtól elzártan, hanem annak káros hatásaitól védve töltheti be küldetését. Ez a kettősség nehéz dilemmák elé állítja az egyházat: mitől kell függetlenné válnia, és mely kötöttségét nem tagadhatja meg.
A kerekasztal-beszélgetés résztvevői: Czövek Tamás református lelkész, Laborczi Géza evangélikus lelkész, Wildmann János közgazdász, teológus, a moderátor Kamarás István vallásszociológus.

EPMSZE egyesület, Budapest

Lehet-e? Fórum: Civil, civilség, civil kurázsi 2020. február 19 - du. 5 - helyszín: Deák tér 4.

Valamikor a civil valami olyasmit jelentett, hogy nem egyenruhás, nem hivatalos, nem állami. Ma már eléggé más a helyzet... Kamarás István OJD moderálásával erről beszélgetnek meghívott vendégeink, akik mindnyájan a Civil Rádió munkatársai.
Az előadás elérhető az Egyház és Társadalom c. elektronikus folyóirat keretében

EPMSZE egyesület, Budapest

Lehet-e? Fórum: 2019. szeptember 16 - du. 5 helyszín: Deák tér 4.

életmin?ség vagy vallásosság? A szociokulturális környezet és hatásai Vajon ugyanazt értjük-e valláson Keleten és Nyugaton? A nyugati értékek fogadása az utóbbi évezredben megerősítette kereszténységünket, hogy utána elaltassa azt bennünk? Vagy le vagyunk maradva az istenhit értelmezésében? Változik a Fórum id?pontja és helyszíne Várhatóan az októberi és a novemberi Lehet-e? Fórum helyszíne - kísérletképpen - az Evangélikus Országos Múzeum pincéje lesz. A hétf?i múzeumi látogatási szünnap miatt - úgy tervezzük - szerdai napokon tartjuk az összejöveteleket.